Telefon : 0 531 467 79 66 | Email : info@sismix.gen.tr

Açık Alan serinletme

 
Suyun yüksek basınçlı 70-120 bar yüksek basınç pompası ile ve buna bağlı poylemid veya paslanmaz çelik yüksek basınç boruları ile İle oluşturulan hat bu yapı üzerinde yer alan küçük delikli özel nozzlelar aracılığı ile ortama pulverize edilmesi sistemidir.Bu pulverizasyon sırasında, arkadan gelen basınç ve nozzleların özel yapısı nedeniyle, su zerrecikleri çok küçük zerreciklere 0,5 ile 30 mikron oluşur.soguk buhar olarak ortama verilmektedir sulu serinletmede denilebilir.
 
Bu, suyun en kolay buharlaşabilecek formudur ve sis görümündedir, Zaten sıcak ve kuru hava ile karşılaştığında kısa sürede buharlaşır. Pulverize edildiği alan, açık bir mekan ise, buharlaşırken aldığı enerji (ısı) sayesinde ortamı serinletir.
 
Firmamız, uzun araştırmalar sonunda Türkiye koşullarına uygun, ithal ve yerli parçaların montajı ve dizaynı ile arası açık alan serinletme,açık hava serinletmesogutma ve kapalı alan nemlendirme sistemini oluşturmuş bulunmaktadır.
 
Sıcak yaz aylarında, açık alanlarda hizmet veren tesislerin ve açık mekanlarda çalışmak durumunda kalan insanların ortak derdi yüksek sıcaklıklardır insan vücudu için en sağlıklı ve konforlu hava koşulları 22-24 derece sıcaklık ve %55-65 civarında nem oranıdır. Sismix olarak bölgelere göre değişmekte olup sisleme sistemimiz ortam sıcaklığını 8 ile 15 derece arasında geriletmektedir.
Nem oranı yüksek olan bölgelerede yine Sismix firması olarak geliştirdiğimiz fanlı serinletme( buharlı vantilatörlerle) ile ortama verdiğimiz su zerrecilleri ile havanın aynı anda  ortammı ciddi bir serinletme hissedilmektedir,ortamda her hangi bir nemlenme olmamakta oturan insanlara ferah bir ortam sunulmaktadır
Ayrıca sisteme entegre etiğimiz dozaj pompası ile ortamma istenilen koku verilebilmekte bahçelerinizin hoş bir koku ve ferah, nezih bir ortam oluşturulmaktadır.en ucuz fiyata açık alanlarınız serinletilir
 
Isı (enerji) emilimi, ortamın sıcaklığı ve nem oranı ile doğrudan bağlantılı olup, ortam sıcaklığı ne kadar yüksek ve nem oranı ne kadar düşük ise o oranda serinletme fonksiyonu yerine getirilmektedir. Cafe ,restoran,açık bahçeler,miting alanları açılışlar,konser ve organizason alanlarının özel bahçe ve mülklerinizin bahçesi tüm açık alanlarınızı sizlerin isteklerinize göre projelendirilerek alanın serinletilmesi sağlanır.
 
Kapalı ortamların klimatize edilmesi yönünde pek çok araç, cihaz vb. Kullanılagelmekte olup, açık alanların serinletilebilmesi için verimli, çevreye zararı olmayan, uygulama yöntemi kolay ve ekonomik başka bir seçenek yoktur. Sistem; sıcaklığın düşürülmesi dışında, havayı yumuşatmakta, oksijen katkısı sağlamakta ve oluşturduğu su/buhar perdesi sayesinde sinek, arı vb. Uçanların sisleme bölgesine girmesi kesilmektedir bu sistem halk dilinde sulu serinletme olarak bilinmektedirbahçe serinletme.
Uygulama Alanları :
açık alan sistemleri
bahçe soğutma 
açık alan cafeterya serinletme
açık hava konser serinletme
açık hava serinletme
parfüm ile çalışan vantilatör
soğuk buhar
açık alan serinletme
açık hava serinletme
 
dış mekan serinletme
 
 
dış alan seritletme
buharlı serinletme
soğuk buharla serinletme.
 
 
 
 
Keyword : serinletme ,dış mekan serinletme ,dış mekan soğutma sistemleri ,soğutma ,açık alan ,açık hava ,açık hava serinletme ,parfüm ile çalışan vantilatör ,soğuk buhar ,açık alan serinletme ,açık hava serinletme ,dış mekan serinletme ,dış alan seritletme ,buharlı serinletme ,soğuk buharla serinletme ,